Mercedes skradziony w Holandii zatrzymany w Chyżnem

Mercedes skradziony w Holandii zatrzymany w Chyżnem
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem w m. Chyżne zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu był obywatel Słowacji, który kupił samochód na podstawie umowy … ustnej.

Po dokonaniu sprawdzeń w dostępnych bazach danych ustalono, że pojazd figuruje w bazach danych jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Co więcej, w bazie INTERPOL widniał jako skradziony na terenie Holandii prawie 4 lata temu. Mercedes posiadał wtedy holenderskie tablice rejestracyjne. Wstępna weryfikacja wzrokowa przeprowadzona przez strażników granicznych z Zakopanego wzbudziła podejrzenia i wskazywała na podrobienie tablic rejestracyjnych. Wątpliwości została również poddana autentyczność dowodu rejestracyjnego.

W związku z powyższym, pojazd wraz z kluczykami i dowodem rejestracyjnym został zabezpieczony przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem na terenie Placówki.

Szacunkowa wartość pojazdu to około 60 000 zł. Wszczęto dochodzenie w sprawie o przestępstwo z art. 292 § 1 Kodeksu karnego (paserstwo nieumyślne) zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz art. 270 kk (podrobienie dokumentów), za co grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Obywatela Słowacji przesłuchano w charakterze świadka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, dotyczące nabycia samochodu, który - jak oświadczył - kupił w atrakcyjnej cenie na terytorium Słowacji zawierając umowę … ustną ze sprzedającym. Świadkiem tej transakcji był jego znajomy, który również przybył do Placówki SG w Zakopanem i został przesłuchany jako świadek w tej sprawie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: st. chor. SG Tomasz Jarosz
            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta KaOSG
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica