Mikołajkowa akcja wspomoże chore dzieci.

Mikołajkowa akcja wspomoże chore dzieci.
We czwartek, 6 grudnia „Małopolskie Serce” wspólnie z Pasażem Krynickim organizują wyjątkowe Mikołajki. Podczas imprezy będzie można spotkać się z Mikołajem, a także wspomóc dzieci z Oddziału Pediatrii i Noworodków krynickiego Szpitala im. J. Dietla oraz podopiecznego fundacji - Maciusia Pieniążka.
Fundacja „Małopolskie Serce” jest grupą ludzi chcących pomagać tym, którzy są w trudnej sytuacji. Działa pozarządowo, apolitycznie i nie dla zysku. Zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną. Organizuje koncerty charytatywne, zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitacje, spotkania dla dzieci i młodzieży ze sportowcami oraz prowadzi działalność w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Współpracuje z wieloma organizacjami pomocniczymi na terenie Małopolski .
   Wszystko zaczęło się od pomocy dla 9 - letniej Julki Kowalczyk, którą rok temu w drodze do szkoły potrącił samochód. Dziewczynka zapadła w śpiączkę.  Dzięki akcjom charytatywnym jej rehabilitacja powoli przynosi efekty. Małopolskie Serce pomagało też m.in. Bartkowi Maciuszkowi z Juraszowej, który wygrał walkę z rakiem oraz Piotrkowi Radoniowi z Dąbrowy Tarnowskiej. Włączyło się również w akcję zbierania krwi dla Weroniki Wydry z Kalisza, chorej na białaczkę.
   Na początku grudnia „Małopolskie Serce” otworzy swoje biuro, przy ulicy Źródlanej 59 w Krynicy -  Zdroju (budynek Centrum Integracji Społecznej). Umowę w tej sprawie dwa tygodnie temu z Burmistrzem podpisał Zarząd Fundacji. Obie strony wyraziły chęć współpracy przy organizacji imprez charytatywnych. Biuro będzie czynne od godz. 8 do 11

(Małgorzata Karenska) foto. arch i Małopolskie Serce
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Małopolskie Serce

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica