Mur oporowy zawalił parkujące przy ul. Leśnej w Krynicy-Zdroju samochody osobowe.

Mur oporowy zawalił parkujące przy ul. Leśnej  w Krynicy-Zdroju samochody osobowe.
30 czerwca przez Krynicę przeszła silna ulewa, wręcz nawałnica wraz z błyskawicami. Po ulicach płynęły potoki wody. Kryniczanka zamieniła się w rwącą niebezpieczną rzekę.  Przy ulicy Leśnej doszło do zawalenia przyległego chodnika i jezdni przez wysoki, betonowy mur oporowy długości ok. 10m.

Olbrzymie i ciężkie bloki muru zawaliły parkujące w tym miejscu na chodniku samochody osobowe. Całkowicie został zniszczony, sprasowany samochód m-ki Hyundai i częściowo samochód m-ki Renault Scenic.

Na miejsce przybyła Jednostka Ratownicza-Gaśnicza z Krynicy-Zdroju. . Nie można było wykluczyć obecności ludzi przysypanych zwaloną masą ziemi i betonu. Na szczęście w pojazdach i wokół nich nie było nikogo.

Strażacy z Krynicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ręcznie usuwane były masy ziemi i betonu z pojazdów, natomiast większe części betonu usuwane były za pomocą specjalistycznej wyciągarki i lin stalowych. Pozostałe bloki betonowe były podnoszone przybyłym na miejsce dźwigiem JRG nr 1 z Nowego Sącza.

Co najważniejsze nie znaleziono osób zasypanych, które by mogły w tym czasie się tutaj znajdować. Pod wpływem olbrzymiego ciężaru jeden z pojazdów został całkowicie zniszczony, sprasowany a drugi wymaga generalnego remontu.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu
Fot. Źródło własne i KMPSP Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica