Muszyna. Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla otwarła sezon narciarski

Muszyna. Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla otwarła sezon narciarski
Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” ruszyła w ubiegły weekend. Miłośnicy nart i snowboardu mogą już szusować po stokach. Mają do dyspozycji urozmaicone trasy oraz doskonałą infrastrukturę. Od 15 grudnia narciarze będą jeździć od godz. 9 do 17. Otwarta zostanie Wierchomla I, Toczek i Stonoga.

Nowością sezonu 2012/ 2013 jest to, że został przedłużony wyciąg Frycek. Górną jego stację usytuowano tuż przy górnej stacji wyciągu Szczawnik II, co pozwala na wygodne przemieszczanie się między dolinami: Wierchomli i Szczawnika.
     Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla położona jest 1062 m n.p.m. w malowniczym Beskidzie Sądeckim (Pasmo Jaworzyny) Jest zaliczana do jednych z najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha. Łączy dwie miejscowości systemem wyciągów - Wierchomlę i Muszynę -Szczawnik. Śnieg utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Łączna przepustowość wyciągów to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego. Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji 6 kilometrów oświetlonych tras, wyciągi, w tym 2 krzesełkowe i 9 orczykowych, a także wypożyczalnię sprzętu i serwis narciarski, przechowalnię sprzętu oraz licencjonowaną szkołę i przedszkole narciarskie.
 
(MK). 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica