Muszyna. „Otwórz serce” - festyn integracyjno - charytatywny.

Muszyna.  "Otwórz serce" - festyn integracyjno - charytatywny.
W Amfiteatrze „Zapopradzie” odbyła się (8 lipca) piąta edycja festynu Integracyjno - Charytatywnego „Otwórz serce”. Akcja połączyła zabawę z pomaganiem innym oraz integracją, a także uświadamianiem społeczeństwu potrzeb osób niepełnosprawnych. Dochód wspomoże działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów „Sposób na Życie”. 

Imprezę na świeżym powietrzu prowadził Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta Muszyna, dla którego niedzielna konferansjerka - jak wyznał - była pierwszym tego typu życiowym doświadczeniem. O dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie Marii Żuchowicz powiedział - „Pełna energii i życzliwości, organizując festyn otwiera swoje wielkie serce”. Radny prowadził również licytację przedmiotów podarowanych przez darczyńców, z których dochód przeznaczono na rehabilitację i leczenie osób niepełnosprawnych.
   Największym zainteresowaniem licytujących cieszyły się obrazy, książki i wyroby artystyczne. Wśród przedmiotów znalazły się nawet ciśnieniomierz, dywan i puchar MKS Muszynianka! Były zabawy i gry dla dzieci, a także zręcznościowe zawody dla wszystkich. I jak na zmagania sportowe przystało - na zakończenie rywalizacji medale dla ich uczestników. Imprezę niewątpliwie wzbogacił występ uczestników VI Małopolskich Spotkań Tanecznych, a także zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Były też stoiska konsumpcyjne, na których można było zakupić za przysłowiowy grosz - ciasto, chleb ze smalcem.
    Organizatorami festynu były: Stowarzyszenie „Sposób na życie”, Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica