Muszyna. Polska według Kreta. – czyli pogodynek nad Popradem.

Muszyna. Polska według Kreta. – czyli pogodynek nad Popradem.
W pięknej scenerii muszyńskich ogrodów sensorycznych znany dziennikarz, podróżnik i pogodynek Jarosław Kret, przekazywał wczoraj (29 lipca) prognozę pogody. Nad Popradem realizowano też kolejny odcinek programu „Polska według Kreta” - cykl programów promujących m.in. uzdrowiska małopolskie.
 
Zapopradzki Park Zdrojowy to coś fenomenalnego! Przyszły tłumy, nie dlatego, że przyjechała telewizja, gdyż obecnie to żadna sensacja. Tu przychodzą ludzie, aby powdychać cudownych, eterycznych zapachów i skorzystać ze sprzętów sportowych. I popatrzeć na przepiękne ogrody sensoryczne, które mają pobudzić zmysły. 
     Pomysł założenia ogrodów zrodził się na bazie poszukiwania tzw. produktu turystycznego. Inspirowany był Turcją i Chorwacją. - Jest parę miejsc w Muszynie, gdzie można wypocząć. Ćwiczą, starsi i młodsi. Wszyscy w dresach, zadowoleni. Są w uzdrowisku ścieżki rowerowe i dla rolkowów. Jest skatepark, mnóstwo boisk, siłownie na świeżym powietrzu. Także te przepiękne ogrody, nazywane sensorycznymi, które mają na celu przyciągnąć ludzi, pobudzić do ruchu, wypoczynku oraz podziwiania pięknego krajobrazu. – zachwala Jan Golba, włodarz Miasta i Gminy Muszyna. 
   W ogrodach zaprezentowano między innymi rękodzieła lokalnych twórców. Nie zabrakło regionalnych potraw i przysmaków. Zaprezentowano stroje harników - wojska czuwającego nad bezpieczeństwem dawnego Państwa Muszyńskiego.  Emisja filmu „Polska według Kreta” z Muszyny na antenie TVP Info odbędzie się 4 sierpnia (niedziela) o godz. 16.
 
Małgorzata Kareńska  fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica