Muszyna - uczestnikiem Małopolskiego Dnia w Budapeszcie.

Muszyna - uczestnikiem Małopolskiego Dnia w Budapeszcie.
W listopadzie w Muszynie gościła delegacja ogólnokrajowych mediów i touroperatorów z Węgier. W ramach rewizyty uzdrowisko zostało zaproszone na „Małopolski Dzień do Instytutu Polskiego w Budapeszcie, który rozpoczyna się jutro. 
 
- "Wizyta Węgrów w Muszynie jest jednym z elementów kampanii promocyjnej Małopolski kierowanej na rynek węgierski. Węgrów interesują ślady ich historii, których nad Popradem nie brakuje. - mówi burmistrz Jan Golba. 
     W ramach rewizyty Muszyna zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i uzdrowiskową w Budapeszcie, a także nawiąże bliższą współpracę z Węgrami. Mieszkańcy stolicy Węgier, jak i turyści odwiedzający w tym czasie miasto poznają i doświadczyć tego, co w Małopolsce najlepsze! Nie zabraknie degustacji wyśmienitych małopolskich przysmaków przygotowanych przez regionalnych przedsiębiorców i producentów żywności, w tym m.in.: pieczywa, precli, jodłownickiego kołacza z serem, wędlin, śledzi, miodów wielokwiatowych, soków oraz śliwowicy łąckiej. Znajdą się wśród nich również produkty, które zostały oficjalnie docenione przez Unię Europejską i zarejestrowane jako regionalne z Małopolski tj. jabłka łąckie, suszona śliwka oraz fasola „Piękny Jaś”. Walory turystyczne i kulturowe zostaną zaprezentowane na stoisku promocyjnym Województwa Małopolskiego, a w strefie uzdrowiskowej - oferta małopolskich uzdrowisk. Wszystko odbywać się będzie przy akompaniamencie muzyki regionalnej. Małopolski Dzień w Budapeszcie” zorganizowało Województwo Małopolskie oraz Stowarzyszenie MANKO.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica