Muszyna. W wyborach samorządowych - wszystko jasne.

Muszyna. W wyborach samorządowych - wszystko jasne.
Był burmistrzem Krynicy, wiceburmistrzem Szczawnicy. Dzisiaj Jan Golba gospodarzy w Muszynie. Ośmiu z piętnastu członków Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, startujących z jego komitetu "Wspólnota Samorządowa" może już świętować wyborcze zwycięstwo.

Najprawdopodobniej, Jan Golba zostanie burmistrzem na kolejną kadencję. Jest jedynym kandydatem do burmistrzowskiego fotela. Chociaż oficjalnie potwierdzenie o byciu radnym zostanie ogłoszone 16 listopada, wyborcze zwycięstwo może też już świętować ośmiu, spośród piętnastu członków Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, startujących z komitetu Jana Golby "Wspólnota Samorządowa". W swoich okręgach wyborczych nie mają oni kontrkandydatów. Wynika to z samorządowej ordynacji wyborczej. - „Radni ci się sprawdzili. - mówi Jan Golba, który tym sposobem ma zapewnioną większość w przyszłej Radzie Miasta. Taka sytuacja, to zdaniem burmistrza głównie zasługa zrównoważonego rozwoju gminy oraz radnych, których dotychczasową pracę docenili wyborcy.
      W Mieście i Gminie Muszyna – oprócz Jana Golby „Wspólnota Samorządowa” - zarejestrowano KWW: „Żegiestów Nasza Mała Ojczyzna”, „Muszyna Nasz Dom, „Ziemia Muszyńska”, „Powroźnik Nasze Wspólne Dobro”, Marka Wojtowicza „Szczawnik Nasz Dom”, „Dolina Szczawnika” oraz „PTM” . W sumie o 15 mandatów ubiega się w sumie 25 osób.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UM Muszyna

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica