Myśliwi kolejny raz organizują Dzień Dziecka!

Myśliwi kolejny raz organizują Dzień Dziecka!
Myśliwi Nowosądeckiego Okręgu PZŁ kolejny raz aktywnie włączyli się w obchody Dnia Dziecka. Dzięki ich staraniom zostały ufundowane i przygotowane paczki ze słodkimi prezentami, które przekazano do placówek i ośrodków wychowawczych na terenie powiatów nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego i gorlickiego.

Janusz Kuś i Kazimierz Pociecha z Koła Łowieckiego DZIK w Gorlicach spotkali się z podopiecznymi Centrum Opieki Nad Dzieckiem "RAZEM" w Gorlicach zaś Edward Krupa i Waldemar Lizak z Koła Łowieckiego SZARAK Jodłownik odwiedzili Dom Dziecka w Żmiącej. Dodatkowo myśliwi z Koła Łowieckiego SMREK w Niedzicy spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do tamtejszego przedszkola.

Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj odwiedził Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Nowym Sączu. Jednostka ta ma charakter interwencyjny i socjalizacyjny a przy tym łączy w sobie trzy ośrodki. Paczki dla dzieci i młodzieży zostały złożone na ręce podopiecznych oraz Pani Dyrektor Beaty Fortuny.

Przedstawiciele ZO PZŁ – Bogusław Rataj oraz ZK GŁUSZEC w Nowym Targu - Teresa Setlak-Dula dostarczyli prezenty dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną w Ośrodkach Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych w Krościenku n/Dunajcem i w Ochotnicy Dolnej.

Łącznie w akcji Nowosądeckich myśliwych ufundowano 212 paczek. Dla dzieci i młodzieży były one znakiem, że ktoś o nich pamięta i mimo różnych trudnych sytuacji których doświadczają są dla kogoś ważni.

Dla myśliwych był to niezapomniany czas. Spotkanie z młodymi ludźmi nie mogło by się odbyć bez wielu pytań. Konieczne było wyjaśnienie istoty łowiectwa, opis zwierząt leśnych, pokazanie na czym polega opieka myśliwego nad zwierzyną i środowiskiem. Odpowiedzi na te i inne pytania pozwoliły pokazać prawdziwy obraz myśliwego i łowiectwa jako działu gospodarki.

Szczególne przeżycia towarzyszyły spotkaniu z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Udowodniły że myśliwi potrafią być osobami współczującymi i wrażliwymi.


Andrzej Gulewicz MTV24
Żródło: Krzysztof Pyrdoł Rzecznik Prasowy ZO PZŁ w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica