Na zaproszenie Róży Thun - kryniccy goprowcy zwiedzili Brukselę

Na zaproszenie Róży Thun - kryniccy goprowcy zwiedzili Brukselę
Sześćdziesiąt osób, w tym kryniccy GOPR owcy - obok zabierzowskich gospodyń wiejskich, zwycięzców konkursów i zdobywców wielu nagród - od 8 do 12 listopada na zaproszenie posłanki do Parlamentu Europejskiego Róży Thun przebywało w Brukseli.

Krynicką Grupę GOPR reprezentowali: Leszek Olech, Maciej Biela, Roman Hasior, Mariusza Liana, Roman Gurgul i Ryszard Cygańczuk. Goprowcy zwiedzili budynek Parlamentu Europejskiego, a w nim salę plenarną i biuro posłanki Róży Thun, z pięknym widokiem na Brukselę. Byli również w Parlamentarium, nowo otwartym Muzeum, w którym znajduję się ekspozycja przedstawiająca historię jednoczenia się Europy i funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Zachwyciło ich centrum Brukseli, w tym późnogotycki ratusz, Grand Place z zabytkowymi kamieniczkami i gotycka Katedra św. Michała i św. Guduli, słynąca z pięknych witraży. Duże zainteresowanie wzbudził w nich nieformalny symbol Brukseli, jakim jest Manneken Pis - figurka siusiającego chłopca z 1619 roku.
    Wizytę zakończyła uroczysta kolacja z posłanką Różą Thun w greckiej Restauracji Strofilia. Goprowcy smakowali gyros z sosem tzatziki.

Małgorzata Kareńska foto: strona internetowa Róży Thun

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: strona Róży Thun

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica