Najpopularniejszy Sportowiec 2012: Strongman o gołębim sercu

Najpopularniejszy Sportowiec 2012: Strongman o gołębim sercu
Strongman Tomasz Kowal z Krynicy - Zdroju został wybrany Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny 2012. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się wczoraj (15 marca) w Nowym Sączu

 Tomasz Kowal podziękował tym, którzy oddali na niego głosy, a także znajomym, burmistrzowi, wszystkim sportowcom, w gronie których się znalazł. W połowie kwietnia strongman z Krynicy wystartuje prawdopodobnie na zawodach w Uzbekistanie, a potem także Rosji, Holandii i na Węgrzech. Jak powiedział priorytetem są dla niego Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Radzionkowie. - Mam nadzieję, że stanę na pudle. - wyznał. Strongman znany jest również z pomocy chorym dzieciom. Mówią więc o nim, że jest silny fizycznie, ale ma gołębie serce. W ubiegłym roku zaangażował się w akcje charytatywne, w tym m.in. dla chorej Julki czy Maciusia. W kwietniu weźmie udział w drugiej edycji imprezy „Zumba Party”, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom, podopiecznym Fundacji Małopolskie Serce - „Obecnie - mogę już zdradzić - w każdy weekend trenuję pod okiem pani Renaty Krzaczkowskiej, instruktorki Zumba Fitness. Potem ogromnie bolą mnie nogi, bo ważąc 133 kg nie jest to łatwe zadanie, ale czego nie robi się dla dzieciaków!"- mówi sportowiec.
    W piętnastce najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny 2012 znaleźli się również Karolina Szewczyk(hokej na lodzie), Aneta Cygan (hokej na lodzie), Ewa Bulanda ( kickboxing ) Dawid Wal ( snowboard ). Niestety, z różnych przyczyn, głównie uczestniczenia w zawodach, nie mogli być na gali wręczenia nagród. Z grupy nominowanych do Nowego Sącza z Krynicy dotarła jedynie 16 - letnia Aneta Cygan, która na lodzie jako hokeistka po raz pierwszy stanęła mając 6 lat. Jak powiedziała, lubi hokej, gdyż jest to gra drużynowa. Aneta to jedna z najskuteczniejszych zawodniczek krynickiej żeńskiej drużyny MKHL. W lipcu ubiegłego roku wzięła udział w obozie szkoleniowym dla młodych hokeistek z całego świata, który odbył się w Finlandii. Polskę reprezentowały wtedy cztery zawodniczki, w tym hokeistka spod Góry Parkowej.
     Patronat Honorowy nad Plebiscytem sprawował Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. Organizatorem plebiscytu byli: Miasto Nowy Sącz, Powiat Nowosądecki Krynica Zdrój, Muszyna Zdrój, Piwniczna Zdrój, Stary Sącz, Gmina Rytro.
 
Tekst i foto red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica