Nauczyciele z małopolski i sąsiednich województw podnoszą swoje kwalifikacje na Cyprze

Nauczyciele z małopolski i sąsiednich województw podnoszą swoje kwalifikacje na Cyprze
19 maja br. nauczyciele z województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego wrócili ze studyjnego wyjazdu na Cypr, podczas którego uczestniczyli w zajęciach podnoszących ich kompetencje. Mobilność odbyła się w ramach projektu „Mobilność nauczycieli w kontekście rozwoju kompetencji zawodowych” finansowany ze środków UE w ramach EFS. Umożliwił on nauczycielom z ww. województw podniesienie gastronomiczno- hotelarskich kompetencji w Mesoyios College na Cyprze.

Projekt skierowany był do nauczycieli polskich szkół zawodowych, szkół profilowanych i techników, którzy kształcą uczniów w zawodach związanych z gastronomią i hotelarstwem. W mobilności wzięło udział 20 osób – 3 z Małopolski, 2 z Podkarpacia, 6 z województwa świętokrzyskiego oraz 9 ze Śląska.
Podczas pięciodniowego pobytu na Cyprze w terminie od 12 do 19 maja br. nauczyciele odbyli kursy szkoleniowe, warsztaty i wizyty studyjne.
Miejscem mobilności jest Cypr a konkretnie miasto Pafos, siedziba MESOYIOS COLLEGE). Uczelnia specjalizuje się w kształceniu na poziomie wyższym oraz szkoleniach zawodowych w zakresie hotelarstwa i gastronomii. Głównym celem projektu była promocja mobilności zagranicznej wśród nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Ocena efektów mobilności została dokonana wspólnie przez partnerów projektu oraz jego uczestników (każdy z nich otrzymał dokument "Europass Mobilność").
Uczestnicy zauważają potrzebę realizacji podobnych projektów wskazując na korzyści wynikające z powyższego. Mobilność poszerzyła moją wiedzę na temat trendów w gastronomii i hotelarstwie, umożliwiła zapoznanie się z turystyczną ofertą wyspy. Dzięki projektowi podniosłam własne kwalifikacje zawodowe oraz miałam możliwość doskonalenia języka angielskiego. Poznanie cypryjskiego systemu edukacji było cennym doświadczeniem – komentuje jedna z nauczycielek, biorących udział w projekcie, Dorota Krężel. Projekt umożliwił także realizację praktyk branżowych w zakresie organizacji pracy w kuchni oraz organizacji imprez okolicznościowych, poznanie metod pracy z zakresu obsługi pokoi hotelowych oraz zarządzania usługami konferencyjnymi.
Projekt „Mobilność nauczycieli w kontekście rozwoju kompetencji zawodowych” został podsumowany podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu 27 czerwca br. w stowarzyszeniu Humaneo
Autor: Wieslaw Piksa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica