Nie można pokazywać rzeczywistości , bo nie i basta!

Nie można  pokazywać rzeczywistości , bo nie i basta!
Muszę się podzielić pewnymi smutnymi wiadomościami z dzisiejszego dnia. Nie można pokazywać rzeczywistości, bo nie i basta. Dlatego za karę Pan Burmistrz Krynicy-Zdroju usunął mój wpis wyjaśniający, dotyczący nagminnej wycinki drzew ze swojego portalu na facebooku. Po około 30 minutach zniknął jak kamfora, zniknęło również połączenie z tą stroną.

Otóż Burmistrz Krynicy-Zdroju skrytykował Sądeczanin.info, za to że ten śmiał opisać rezultat rozmów radnych na specjalnie powołanej komisji Rady Miasta w sprawie wycinki zdrowych drzew, zwołanej na podstawie licznych pytań zaniepokojonych mieszkańców. Przecież jak mogli pytać? Kto im w ogóle pozwolił? W tekście artykułu podana jest tylko informacja Burmistrza Krynicy-Zdroju oraz relacja radnych w tej sprawie. Więc w czym sprawa?

https://sadeczanin.info/gospodarka/krynica-rzna-zdrowe-drzewa-na-potege-co-na-komisje-rady-miasta

Nie jest to jeszcze sedno sprawy, o której chcę powiedzieć. Otóż Pan Burmistrz do swojej, nie na miejscu wypowiedzi dołączył o zgrozo chyba przez pomyłkę czy z roztargnienia zupełnie nie te zdjęcia, zdjęcia drzew wyrwanych przez wiatr z korzeniami, czy takich, które już leżą nie wiadomo jak długo i rozkładają się, natomiast pominął zupełnie te wycięte, całkowicie zdrowe. Wiadomo, że drzewa spróchniałe, chore, czy wiatrołomy należy usunąć,  ale nie o tym chyba mowa!

Do redakcji MTV 24 również wpływały od pewnego czasu liczne zgłoszenia o zbadanie sprawy wycinki zdrowych drzew, w związku z czym cała sprawa została zarchiwizowana fotograficznie i w efekcie opisana.

Widząc tę nieprawidłowość w myśleniu postanowiłem napisać komentarz, który miał naświetlić w czym w ogóle tkwi problem i przed wyrzuceniem ze strony wyglądał następująco:

„Niestety muszę się włączyć bo to co Pan pokazuje na swoich zdjęciach wymaga uporządkowania jak najbardziej, nie w tym problem. Problem jest w wycinaniu zupełnie zdrowych drzew jak to widać w galeriach zdjęć pod artykułami:

SOS!!! Krynica woła o ratunek!
http://www.mtv24.tv/artykuly/wydarzenia/sos_krynica_wola_o_ratunek-18096.html

Krynica-Zdrój. Spacer po Górze Parkowej w Wielką Niedzielę
http://www.mtv24.tv/artykuly/wydarzenia/krynica_zdroj_spacer_po_gorze_parkowej_w_wielka_niedziele-18133.html

Wyraźnie widać długie zdrowe, proste jak igła drzewa, z pachnącą żywicą, krótkie cięte są też. To nie żaden atak personalny tylko zwrócenie uwagi na to, że istnieje prawdopodobieństwo nieprawidłowości w tym zakresie. A skoro są pewne niejasności należy je zbadać”.

Mój komentarz zniknął po ok. 30 minutach a następnie połączenie z przedmiotową stroną.


Andrzej Gulewicz  MTV 24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica