Niebezpieczna ulica Kraszewskiego w Krynicy-Zdroju. Strach za plecami każdego pieszego.

Niebezpieczna ulica Kraszewskiego w Krynicy-Zdroju. Strach za plecami każdego pieszego.
27 września o godzinie 8.10 przy ulicy Kraszewskiego w Krynicy-Zdroju doszło do groźnej kolizji trzech samochodów osobowych.

W trakcie kolizji najwięcej został uszkodzony czerwony Fiat Tipo, który przez dłuższy czas blokował pas ruchu w kierunku Muszyny. Z pojazdu wyciekły w niewielkich ilościach płyny eksploatacyjne.

W trzech samochodach oprócz kierowców nie było pasażerów. Kierujący nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Akcję ratowniczą podjął Zastęp JRG z Krynicy-Zdroju, przy asyście Policji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem.

*****
Należy podkreślić, że ulice Piłsudskiego, Zdrojowa i Kraszewskiego stanowiące jeden ciąg komunikacyjny łączący Krynicę z Muszyną i z Granicą Państwa są bardzo niebezpieczne gdyż panuje na nich wzmożony ruch samochodowy, przebiegają przez teren zabudowany z wąskimi niejednokrotnie chodnikami, po których przemieszczają się piesi / starsi i dzieci / oraz rowerzyści. W tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność. Przecież to teren zabudowany, miasto!!! Czy ta ostrożność jest przestrzegana???

Niektórzy kierowcy nie przestrzegają w ogóle przepisów drogowych, zdarzają się tacy którzy urządzają sobie rajdy w tym rejonie ulic a szczególnie przy ul. Kraszewskiego. Pasowało by  się temu przyglądnąć.

Jeszcze nie tak dawno rozpędzony samochód w tym rejonie skasował lampę oświetlającą przejście dla pieszych / dobrze że miał się na czym zatrzymać / a w niedalekiej przeszłości zginęła tu pod kołami szarlatana rajdowego kobieta w sile wieku i to przed swoim budynkiem. Samochód jechał wówczas z prędkością ponad 100 km/h.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. Oliwier Bieniek

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica