Niebezpieczne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Kraszewskiego z ulicą Zdrojową, przed pasażem krynickim

Niebezpieczne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy  Kraszewskiego z ulicą Zdrojową, przed pasażem krynickim
Sprawa tego przejścia dla pieszych była poruszana kilkakrotnie. Jak widać bez żadnego skutku. A w tym miejscu było kilka groźnych wypadków. Czy w końcu ktoś kompetentny zajmie się tym problemem?

Należy przypomnieć, że przed remontem ulicy Kraszewskiego i skrzyżowania na całej długości chodnika biegnącego wzdłuż muru oporowego budynków nr 4 i 6 przy ul. Kraszewskiego były zainstalowane słupki z łańcuchem, które uniemożliwiały w tym miejscu parkowanie samochodów. Po remoncie skrzyżowania, łańcuchy nie powróciły na swoje miejsce.

Obecnie taki stan stwarza olbrzymie zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla pieszych jak i kierowców. Non stop w tym miejscu na całej długości przedmiotowego chodnika parkują całą swoją szerokością samochody osobowe a nawet dostawcze zasłaniając widoczność przed przejściem dla pieszych. Kierowca nie widzi wchodzącego na pasy przechodnia, a z kolei pieszy nie widzi nadjeżdżających od strony ul. Zdrojowej samochodów.

Ta część chodnika przylega bezpośrednio do skrzyżowania, czyli jest jakby jego częścią składową. Jak się to ma przepisów drogowych. Czy w Polsce są skrzyżowania, czy ronda przy których parkują samochody?

Zagadnienie jest bardzo poważne, wymagające szybkiego działania w zakresie uniemożliwienia parkowania samochodów w tym miejscu. Problem można rozwiązać poprzez przywrócenie łańcuchów na chodniku, w taki sposób jak przed remontem ulic lub ustawienie znaków zakaz parkowania i postoju oraz ciągłej kontroli tego odcinka przez istniejące służby.

Drugim problemem jaki stwarzają parkujące samochody jest to, że całą szerokością go zajmują, do takiego stopnia, że kobiety z wózkami, inwalidzi, grupy osób nie są w stanie normalnie się przemieszczać. Poruszanie się po takim chodniku jest uciążliwe. Należy zaznaczyć, że chodnik jest to wytyczony pas ruchu przeznaczony wyłącznie dla pieszych. Nie może być odwrotnie, czyli niedostępny lub stwarzać dla pieszych zagrożenie.

Jak widać poruszany temat nie jest błahostką tylko poważnym problemem. Mam nadzieję, że w końcu osoby kompetentne zajmą się tym zagadnieniem i powróci bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica