Niebezpieczne przejście dla pieszych w Krynicy-Zdroju

Niebezpieczne przejście dla pieszych w Krynicy-Zdroju
To wielkie szczęście, że do tej pory jeszcze nie doszło do kolizji pędzących samochodów z osobami przechodzącymi przejściem dla pieszych na drugą stronę ulicy Kraszewskiego, naprzeciw Pasażu Krynickiego.

Przy skrzyżowaniu ulicy Kraszewskiego z ulicami Ebersa, Bulwary Dietla i Zdrojowa, naprzeciw Pasażu Krynickiego usytuowane jest przejście dla pieszych, „na pierwszy rzut oka” wykonane zgodnie przepisami oraz z obu stron odpowiednio oznakowane.

Piesi przechodzący na drugą stronę jezdni nie odczuwają podczas przechodzenia pasami żadnego zagrożenia do momentu kiedy niejednokrotnie z piskiem opon zatrzymują się parę centymetrów przed nimi pędzące z ulicy Zdrojowej samochody. Kto przeżył taką chwilę grozy to wie zapewne na czym polega ta przyjemność.

W czym tkwi problem niebezpieczeństwa?

Wzdłuż budynków, w których znajdują się Nowy Bar, oraz Optyk przebiega chodnik, który zwęża się i skręca wraz z murem oporowym w stronę ulicy Zdrojowej. Na tym chodniku stoją non stop samochody różnych gabarytów i zasłaniają całkowicie przejście dla pieszych.

Kierowcy w rozpędzonych pojazdach nie widzą prawidłowo wchodzących pieszych na przejście, a z kolei piesi nie widzą pędzących samochodów. Można mówić o wielkim szczęściu, że jeszcze do tej pory nie doszło w tym miejscu do tragicznego w skutkach wypadku.

Na chodniku w tym newralgicznym miejscu nie powinien stać ani jeden pojazd o czym powinni wiedzieć przede wszystkim właściciele tych samochodów a chodnik winien być odgrodzony od jezdni łańcuchem jak to miało miejsce przed jej generalnym remontem. Ktoś najwidoczniej zapomniał przywrócić łańcuchy albo je zignorował. Na tym chodniku ustawia się zarówno w dzień jak i w nocy, jednocześnie kilka samochodów.

Obecny stan ogranicza widoczność zarówno pieszym jak prowadzącym pojazdy!

Sytuacja jest na tyle groźna, że wymaga szybkiego działania. Jedynym wyjściem jest przywrócenie na tym odcinku łańcucha odgradzającego chodnik od jezdni. Kierowcy, którzy parkują samochody w tym miejscu powinni otrzymywać w pierwszej kolejności pouczenia o niewłaściwym parkowaniu a  jeżeli to nie poskutkuje to mandaty.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. Oliwier Bieniek
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica