Nocny włamywacz w rękach sądeckiej Policji

Nocny włamywacz w rękach sądeckiej Policji
Dzięki czujności i doświadczeniu sądeckich policjantów sprawca kradzieży z włamaniem został zatrzymany, a skradzione mienie o łącznej wartości ok. 3 tyś. zł. odzyskane.

17 sierpnia br. w nocy policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu patrolowali ulice miasta Nowego Sącza. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę niosącego dwie duże torby. Przechodzień najwyraźniej nie spodziewał się w tym miejscu policjantów, ponieważ gdy tylko zobaczył oznakowany radiowóz, przebiegł przez ulice i ukrył się w okolicznych zabudowaniach.

Późna pora nocna oraz zachowanie mężczyzny spowodowało, że policjanci postanowili to sprawdzić. Natychmiast przekazali informacje pozostałym patrolom i udali się w pościg. Po kilku minutach zauważyli tę samą osobę wychodzącą szybkim krokiem z zarośli. Mężczyzna nie miał już przy sobie toreb, co dodatkowo wzbudziło podejrzenie mundurowych. Po krótkim pościgu zatrzymali go - okazał się nim być 21-letni Sądeczanin. W trakcie penetracji terenu, w rejonie zabudowań policjanci odnaleźli dwie torby. W jednej z nich znajdował się telewizor, a w drugiej odzież damska. Ponadto w kieszeni mężczyzny funkcjonariusze ujawnili zegarek damski. Początkowo 21-latek twierdził, że znalazł te rzeczy, jednak po krótkiej chwili przyznał, że skradł je z domu na terenie Nowego Sącza.

Policjanci szybko skontaktowali się z właścicielami skradzionych przedmiotów. Jak się okazało nie było ich w domu i nawet nie wiedzieli, że zostali okradzeni. 21-latek 18 sierpnia br. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
           Komenda Miejska Policji w Nowym Saczu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica