Nowosądeccy wolontariusze WOŚP zebrali ponad 53 tys. zł

Nowosądeccy wolontariusze WOŚP zebrali ponad 53 tys. zł
W tegorocznym 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka w Nowym Sączu zebrano 53.252,77 złotych. W zbiórkę zaangażowanych było 88 wolontariuszy.

W niedzielę, 11 stycznia po podliczeniu zawartości wszystkich puszek, kwota zebrana podczas tegorocznego Finału WOŚP w Nowym Sączu wynosi 53.252,77 zł. Poinformował nowosądecki Sztab XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdujący się w Miejskim Ośrodku Kultury. – „Cieszę się bardzo, że nowosądeczanie kolejny raz tak aktywnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – mówi Marta Jakubowska, szefowa nowosądeckiego sztabu WOŚP –„Cel jest naprawdę szczytny, więc tym bardziej dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury za zaangażowanie i poświęcenie, pomimo nienajlepszych warunków pogodowych”.
   W porównaniu do 23. Finału WOŚP, w którym uczestniczyło dwukrotnie więcej wolontariuszy, średnia tegoroczna kwota uzbierana do każdej z puszek przekroczyła dwukrotnie średnią z roku ubiegłego. Zarazem stanowi najwyższą średnią kwotę uzbieraną przez jednego wolontariusza w całej historii nowosądeckich finałów WOŚP.

(MK) fot. arch. UM Nowy Sącz. 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica