Nowosądecki Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego - nagrodzony

Nowosądecki Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego - nagrodzony
Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu został laureatem nagrody EuroSymbol 2016 Nowoczesnej Opieki Medycznej. Lecznicę wyróżniono za najnowocześniejsze metody leczenia, specjalistyczny sprzęt medyczny oraz kompetentny i doświadczony personel.
 
Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu to instytucja Województwa Małopolskiego. Działająca od 1906 roku lecznica, podczas gali wręczania nagród (23 listopada), otrzymała wyróżnienie za konsekwentny i sukcesywny rozwój. Jednak przede wszystkim za stworzenie od podstaw Ośrodka Onkologicznego, wybudowanie nowoczesnego lądowiska dla helikopterów oraz wyposażenie oddziału diagnostycznego w profesjonalny sprzęt.
   Jedną z największych inwestycji, na które Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu pozyskał fundusze europejskie i dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego, jest oddany do użytku pacjentów w 2013 Ośrodek Onkologiczny. Lecznica została wyposażona w najnowszy sprzęt diagnostyczny, pozwalający na szybką diagnozę pacjentów chorujących na nowotwory i tych, u których są one podejrzewane.
    Szpital dysponuje 128 łóżkami, na sześciu oddziałach onkologicznych: chirurgii, chemioterapii, ginekologii, radioterapii, oddziale zabiegowym oraz opiece paliatywnej. Dodatkowo działają trzy bloki operacyjne i dwa cyklotrony do radioterapii. Pacjenci mogą skorzystać również z poradni onkologicznych, w tym leczenia bólu towarzyszącego większości chorób nowotworowych.
     Inną ważną inwestycją sądeckiej lecznicy było wybudowanie nowoczesnego lądowiska. Od 2012 roku w każdych warunkach pogodowych mogą lądować tu helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł i znalazła się na mapach lotniczych Europy. Dzięki dofinansowaniu funduszy europejskich najnowszy sprzęt medyczny trafił także na oddział diagnostyczny szpitala.
***
Program EuroSymbol przyznawany jest po raz szósty instytucjom, które pozyskały i dobrze wykorzystały pieniądze z Unii Europejskiej. Projekt jest wyrazem uznania i promocji osiągniętych efektów, którymi bardzo często są inwestycje infrastrukturalne, projekty badawcze czy wdrażanie innowacji. Organizatorem programu jest Monitor Biznesu.
 
(MK) fot. WM 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica