Nowy Sącz. 25 inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu.

Nowy Sącz. 25 inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu.
W Wyższej Szkoły Biznesu National Louis-University zainaugurowano rok akademicki 2016/2017. Podczas uroczystości połączonej z graduacją dyplom licencjata, inżyniera lub magistra odebrało 66 absolwentów uczelni.
 
 
- Jest to moment szczególnie uroczysty, nie tylko dlatego, że uroczyste jest samo odebranie dyplomu przez naszych absolwentów, ale jest to już 25 inauguracja roku akademickiego licząc od 1991 roku – mówił dr Krzysztof Pawłowski, prezydent WSB-NLU. - Rocznicowe obchody rozpoczęliśmy niezwykle uroczyście 3 wrześnie tego roku, kiedy na zjeździe absolwentów zjawiło się ponad 400 z nich.   
    Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński zwrócił uwagę na rolę nauki i szkolnictwa wyższego. - Bardzo zależało mi na tym, aby wziąć udział w tej inauguracji. To ważne, aby Nowy Sącz oferował elitarną naukę i kształcił przyszłe elity dla Polski i naszych partnerów międzynarodowych - powiedział pochodzący z Sądecczyzny wiceminister. Dr Piotr Dardziński wygłosił krótki wykład poświęcony współpracy nauki i biznesu zatytułowany "Jak przedsiębiorca z naukowcem mogą zrobić dobry biznes".
    Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk swoje słowa skierował do rozpoczynających i kończących naukę studentów. - "To pewne, że aby osiągać sukces trzeba pracować więcej niż otoczenie. Dlatego do każdej szkoły mam prośbę, aby wyłoniła najlepsze pokłady ambicji i pragnień u młodych ludzi, którym życzę sukcesów i tego, aby dobiegli do swoich marzeń". 
    Szczególne podziękowania z rąk prezydenta WSB - NLU Krzysztofa Pawłowskiego oraz rektora prof. Czesława Bieńkowskiego za wniesiony wkład w życie i rozwój uczelni odebrali dr Anna Ujwary - Gil, dr Andrzej Gwiżdż, Artur Kornatka, dr Dariusz Woźniak, dr hab. Tomasz Skrzyński, Ilona Prędka oraz Józef Pawłowski.
      W uroczystości uczestniczyli także poseł Jan Duda, poseł Andrzej Czerwiński, władze i pracownicy WSB-NLU, odbierający dyplomy absolwenci wraz z rodzinami oraz rozpoczynający wyższą naukę żacy.

oprac. (MK) fot. Um Nowy Sacz. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica