Nowy Sącz. Adam Nawałka na Sądecczyznie.

Nowy Sącz. Adam Nawałka na Sądecczyznie.
W Nowym Sączu gościł piłkarz Adam Nawałka, trener piłkarskiej reprezentacji Polski. Sportowiec i szkoleniowiec spotkał się (11 lutego) z kibicami, młodymi piłkarzami i trenerami, a także działaczami klubowymi.

Adam Nawałka (ur. 1957) grał w latach świetności polskiej piłki nożnej. Karierę rozpoczął w „Wiśle” Kraków. W 1978 roku znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata powołanej przez Jacka Gmocha. Łącznie w zespole narodowym wystąpił 34 razy. 10 lat temu pracował z jako trener z piłkarzami „Sandecji”.
   Spotkanie w sądeckim MCK Sokół dało więc możliwość wspominania tego okresu. Selekcjoner z sentymentem mówił o Rytrze, w którym wówczas mieszkał. „Tutaj, w Nowym Sączu, hartowałem się jako młody szkoleniowiec. Spartańskie warunki, jakie zastałem, bardzo pomogły mi, w tym żeby rozwijać się warsztatowo. Z dużym sentymentem wspominam tamte czasy” – mówił Adam Nawałka. Spotkanie z młodymi piłkarzami stało się również okazją do rozmów, jak osiągać sportowe sukcesy. Jego zdaniem na doskonałe wyniki składają się talent, ciężka praca, wyczerpujące treningi (nie okazjonalne i tylko godzinne) oraz zdrowie.
   Adam Nawałka otrzymał godność Ambasadora Futbolu Sądeckiego za szczególny wkład w rozwój piłkarstwa na Sądecczyźnie. Za pracę w Nowym Sączu trenerowi podziękowali zawodnicy „Sandecji”, którzy 10 lat temu grali pod jego okiem.
   Trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej gościł na zaproszenie „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Firmy „Fakro”.

Małgorzata Kareńska fot. aut.Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica