Nowy Sącz: Bezpłatne przejazdy do szkoły dla uczniów

Nowy Sącz: Bezpłatne przejazdy do szkoły dla uczniów
Na wniosek prezydenta Ryszarda Nowaka, Rada Miasta Nowego Sącza jednogłośnie podjęła uchwałę, uprawniającą dzieci i młodzież Nowego Sącza do bezpłatnych przejazdów do i ze szkoły w ramach tzw. ulgowego biletu miesięcznego.

- "Po przeprowadzonych analizach okazało się, że uczniowie dojeżdżają do i ze szkoły autobusem średnio 38 razy w miesiącu" - mówi prezydent Ryszard Nowak. - To, jak wynika z danych sprzedażowych MPK, stanowi nieco ponad połowę wszystkich miesięcznych przejazdów autobusem MPK, z których korzysta przeciętny uczeń. Dlatego cena biletu miesięcznego dla dzieci i młodzieży wyniesie tylko 20,70 zł, czyli zostanie obniżona o 54%. Do tej pory młodzież płaciła 45 zł za bilet ulgowy”.
  W uzasadnieniu uchwały czytamy - "Na podstawie systemu sprzedażowego stwierdza się, że średniomiesięcznie realizowanych jest 70 przejazdów na jednym bilecie sieciowym. Na podstawie danych roku szkolnego 2014/2015 przyjęto 188 dni nauki szkolnej, co odpowiada w roku szkolnym 376 przejazdom do i ze szkoły (38 przejazdów miesięcznie) i stanowi 54 % rejestrowanych przejazdów.
Oznacza to, że obniżeniu o kwotę 24,30 zł, stanowiącą równowartość bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży z terenu Nowego Sącza do i ze szkoły (tj. dwa przejazdy dziennie), podlegają dotychczas naliczane opłaty za przejazd w tej grupie pasażerów. Wprowadzenie tej uchwały oznaczać będzie, że koszty bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży do ze szkoły będą pokryte z budżetu miasta".

Oprac. (MK). 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica