Nowy Sącz. Radni Powiatu za budową obwodnicy zachodniej.

Nowy Sącz. Radni Powiatu za budową obwodnicy zachodniej.
Podczas (23 sierpnia) sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do realizacji projektu „Budowa zachodniej obwodnicy Nowego Sącza – połączenie miejscowości Brzezna z drogą krajową nr 28”.
 
W ramach obwodnicy ma powstać ponad 6 kilometrów drogi - od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych. Tutaj połączy się ona z drogą krajową nr 28 oraz planowaną północną obwodnicą Nowego Sącza. 
   Starosta nowosądecki Jan Golonka przedstawił również sprawozdanie z prac Zarządu w okresie między sesjami. Odpowiadał też na interpelacje radnych, które dotyczyły głównie remontów dróg i mostów. Natomiast radny Stanisław Węglarz podziękował staroście, Zarządowi Powiatu i Powiatowemu Zarządowi Dróg za remont drogi w Suchej Strudze, która uległa dewastacji podczas powodzi trzy lata temu. 
  Radni przyjęli uchwałę o przystąpieniu do realizacji projektu „Europejska praktyka zawodowa” w ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Projekt wspiera działania w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego. 
   Zapoznali się również z informacją o stanie środowiska w Powiecie Nowosądeckim w 2012 roku, pozyskanych funduszach unijnych i złożonych wnioskach, a także sprawozdaniem o stanie przygotowań szkół i placówek oświatowych do roku szkolnego 2013/2014.

Oprac. (MK) fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica