Nowy Sącz. ZUS uczy języka migowego pracowników.

Nowy Sącz. ZUS uczy języka migowego pracowników.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w swoich siedzibach sukcesywnie ułatwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z usług. W Nowym Sączu uczy wybranych pracowników języka migowego.

W budynkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych sukcesywnie likwidowane są bariery architektoniczne, instalowane windy oraz pochylnie. W 153 placówkach do potrzeb niepełnosprawnych dostosowane są także urzędomaty.
   Beata Opoka, specjalistka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji nauczyła się podstaw języka migowego, mimo że wcześniej nigdy nie miała z nim do czynienia. - „Byłam ciekawa i kiedy pojawiła się taka możliwość, sama chciałam spróbować własnych sił oraz poznać coś nowego "- tłumaczy - Na pierwsze szkolenie pojechała trzy lata temu. Dziś sama  prowadzi rozmowy z klientem niedosłyszącym. 
     Człowiek jest najlepszym rozwiązaniem w kontaktach z osobami niedosłyszącymi. Jednak ZUS przewidział także sytuację, gdy przeszkolonych w miganiu pracowników nie ma lub klient nie może z ich pośrednictwa skorzystać. - „W największych placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w kraju, w tym również w Nowym Sączu można korzystać z usługi wideotłumaczenia rozmów na język migowy. - wyjaśnia Anna Mieczkowska, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Nowym Sączu. - Wyznaczone stanowisko w nowosądeckiej Sali Obsługi Klientów dysponuje kamerą i komputerowym programem do wideokonferencji.
   Jeżeli zaistnieje potrzeba pomocy osobie niedosłyszącej, pracownik sali łączy się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Wideokonferencja prowadzona jest za pośrednictwem łączy internetowych. Osoby, chcące skorzystać z wideotłumaczenia, na biletomacie powinny wybrać ikonkę ucha. Usługa wideotłumaczenia rozmów w Salach Obsługi Klientów działa już w siedzibach 43 oddziałów ZUS w Polsce.

Oprac. (MK). Fot. ZUS  
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: ZUS Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica