O budżecie obywatelskim na 2017 rok

O budżecie obywatelskim na 2017 rok
Szczegóły, przygotowanego na 2017 rok budżetu partycypacyjnego omówili wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech i dyrektor Wydziału Analiz Budżetu Miasta Agnieszka Golańska.
 
W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się konferencja prasowa dotycząca drugiej edycji, realizowanego z inicjatywy prezydenta Ryszarda Nowaka, budżetu obywatelskiego. - "Zapraszamy do udziału mieszkańców Nowego Sącza oraz aktywne grupy działające na terenie miasta, które chciałyby realizować swoje pomysły." – mówi wiceprezydent Wojciech Piech.
  Do regulaminu drugiej edycji budżetu wprowadzono pewne zmiany. Do najbardziej istotnych należy wskazanie maksymalnego kosztu realizacji projektu, który ustalono na 400 tys. zł. Dzięki temu możliwe będzie wykonanie większej liczby projektów. Zwraca na to uwagę wiceprezydent Wojciech Piech: - "Wskazanie maksymalnego kosztu realizacji projektu pozwala zakładać, że co najmniej pięć projektów ma szansę na wygraną".  Kolejną zmianą jest zwiększenie wymaganego poparcia projektu, z 15 do minimum trzydziestu podpisów mieszkańców. - "Wszystkie czynności związane z realizacją zadań w zakresie budżetu obywatelskiego dla Nowego Sącza wykonane zostaną w roku 2016. Wdrożenie działań w ramach realizacji zwycięskich projektów zostanie przeprowadzone w roku 2017, zgodnie z przyjętym regulaminem "-  dodaje  dyrektor Wydziału Analiz Budżetu Miasta Agnieszka Golańska. Podkreśla ona, że zgłaszane projekty muszą być jednoroczne, czyli możliwe do realizacji w roku budżetowym 2017. Zadania mogą dotyczyć imprez kulturalnych, sportowych i oświatowych, a także inwestycji, remontów, wzbogacenia infrastruktury miejskiej oraz wszystkich innych obszarów w zakresie kompetencji i zadań własnych samorządu terytorialnego.
*****
Harmonogram prac w zakresie realizacji drugiej edycji budżetu obywatelskiego Nowego Sącza.
  • zakończono opracowanie regulaminu, sporządzenia planu działań, procedur i zarządzeń Prezydenta Miasta. 
  • kampania informacyjna i szkolenie członków zarządów osiedli.
  • 14 marca rozpocznie się nabór projektów przygotowanych przez mieszkańców Nowego Sącza.
  • weryfikacja zgłoszonych zadań,
  • 13 czerwca ogłoszona zostanie lista projektów, spełniających wymogi formalne określone w regulaminie.
  • głosowanie, które wyłoni zwycięskie projekty w dniach 2 - 9 lipca. 
  • ogłoszone zostaną zadania, które uzyskały największe poparcie mieszkańców Nowego Sącza.
 
Oprac. (MK) fot. materiały prasowe UM Nowy Sącz.

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica