Od 1 czerwca ruszy rejestracja pacjentów za pomocą Internetu.

Od 1 czerwca ruszy rejestracja pacjentów za pomocą Internetu.
Od 1 czerwca w krynickim Szpitalu Powiatowym im Józefa Dietla ruszy Szpitalny Portal Informacyjny. Każdy, kto będzie chciał się zarejestrować do lekarza zrobi to za pomocą Internetu, bez wychodzenia z domu. To nowość, która ma zmniejszyć kolejki do specjalistów.
 
- „Podczas takiej rejestracji pacjent jest zobowiązany podać swoje dane, aby system mógł go zidentyfikować – informuje Sławomir Kmak, dyrektor placówki. – „Nie należy się jednak tego obawiać, ponieważ system jest całkowicie bezpieczny i szyfrowany. Dzięki takiej rejestracji, pacjent oszczędza czas i ma możliwość wyboru lekarza, u którego chce się leczyć. Na dwa , trzy dni przed wizytą otrzyma jej potwierdzenie ze szpitala. Jeśli będzie chciał zrezygnować z wizyty – tez może to zrobić przez Internet”. Oczywiście pozostanie tradycyjna rejestracja pacjentów - „Chciałbym od razu zaapelować do tych pacjentów, którzy nie mają dostępu do Internetu. Może dochodzić do sytuacji, że pacjent umówiony na dany dzień i godzinę wejdzie do lekarza przed pacjentami, którzy rejestrowali się tradycyjnie – zostanie od razu wywołany przez system. Oczywiście każdy z pacjentów musi mieć skierowanie do poradni i dowód ubezpieczenia”. 
     W szpitalu kończy się właśnie realizowanie trzeciego projektu w ramach MRPO nazywanego E-szpital. - „Do tej pory został wdrożony nowy system informatyczny dla lekarzy oraz usługa bezpłatnego Internetu dla pacjentów” – wyjaśnia Sławomir Kmak, dodając  – „Kończy się też era tradycyjnych zdjęć rentgenowskich. Od przyszłego tygodnia pacjenci będą otrzymywali płytę Cd z nagraniem badania i opisem. Będą się nią mogli posługiwać u lekarzy i przy innych badaniach. Dzięki temu, szpital nie tylko znacznie zredukuje koszty, ale też poprawi jakość w segmencie ochrony środowiska”.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica