Perspektywy nowego ładu” - motto XXIII Forum Ekonomicznego.

Perspektywy nowego ładu" - motto XXIII Forum Ekonomicznego.
XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy – Zdroju odbędzie się w dniach 3 – 5 września. Motto tegorocznego spotkania pod Górą Parkową - „Perspektywy nowego ładu” nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych oraz politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy. 
 
Od 3 - 5 września w Muszynie i Krynicy Zdroju odbędzie się VII Forum Regionów, a w Tarnowie (2 – 3 września) – VI Forum Inwestycyjne. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów jest zaplanowane (3 – 6 września) w Nowym Sączu, natomiast Forum III Wieku - w Nowym Sączu i Krynicy- Zdroju (4 – 7 września). 
    Krynickie Forum Ekonomiczne organizowane jest od 1991 roku. Tutaj Wschód spotyka się z Zachodem. Do Krynicy przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego – oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo -Wschodniej nazywane „polskim Davos”. Misją Forum jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. 
    W lipcu 2010 r. została podpisana umowa ramowa między Województwem Małopolskim a Fundacją Instytut Studiów Wschodnich – organizatorem Forum. Na mocy tego dokumentu Fundacja zobowiązała się do organizowania Forum Ekonomicznego w Krynicy - Zdroju przez 10 lat. 

Małgorzata Kareńska fot. Wrota Małopolski
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Wrota Małopolski

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica