Pilne! Dziś oszuści znów dali o sobie znać. Seniorzy miejcie się na baczności

Pilne! Dziś oszuści znów dali o sobie znać. Seniorzy miejcie się na baczności
Dzisiaj sądecka Policja otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące oszustw związanych rzekomą zasadzką na przestępców czyhających na oszczędności seniorów. Niestety w jednym przypadku starsza pani przekazała swoje pieniądze oszustom, dlatego funkcjonariusze apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania przestępców.

Dziś około południa do dwóch starszych sądeczanek zadzwonił mężczyzna, który poinformował seniorki, że Policja prowadzi zasadzkę na oszustów i że może uratować ich oszczędności. Kiedy mężczyzna zażądał pieniędzy, jedna z kobiet przerwała rozmowę, z kolei druga, zgodnie z jego poleceniem zostawiła w umówionym miejscu kilkaset funtów i dolarów oraz kosztowności.

Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność

• W momencie, gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, pracownika banku itp. będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć rozmowę telefoniczną!
• Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich (trzeba pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego!)
• Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania.
• Pamiętajmy również, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców, by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach! Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nie odbierają też pieniędzy na przechowanie czy do celów prowadzonej akcji, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom!
• By wyeliminować niechciane anonimowe połączenia, i tym samym w dużej mierze ograniczyć oszustom możliwość dodzwonienia się na nasz telefon, można skorzystać z usługi oferowanej przez operatorów sieci telefonicznych i zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica