Piotr Naimski, poseł PiS zaprasza na spotkanie

Piotr Naimski, poseł PiS zaprasza na spotkanie
28 maja (poniedziałek) Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z politykiem Piotrem Naimskim, posłem ziemi sądeckiej na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Odbędzie się ono w Pijalni Głównej o godz. 16. 30. 

Piotr Naimski urodził się w 1951 w Warszawie. Z zawodu jest biochemikiem, nauczycielem akademickim, a także publicystą. Absolwent warszawskiego liceum im. Tadeusza Reytana, w którym był instruktorem i komendantem drużyny „Czarna Jedynka”. Wtedy poznał Antoniego Macierewicza, z którym w 1969 r. założył Krąg Starszoharcerski „Gromada Włóczęgów”.
   Pracował m.in. w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Od 1996 do 2009 zajmował stanowisko adiunkta w Wyższej Szkole Biznesu – National- Louis University w Nowym Sączu. Działacz opozycji, był współzałożycielem KOR - u. W 1980 roku współorganizował NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze. W czasie stanu wojennego przebywał w Nowym Jorku na stypendium naukowym. Do Polski powrócił w 1989 roku. Był jednym z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko - Narodowego. 1 lutego premier Jan Olszewski powołał go na stanowisko szefa Urzędu Ochrony Państwa. Wspólnie z Antonim Macierewiczem, ówczesnym Ministrem Spraw Wewnętrznych przygotował listę współpracowników Służby Bezpieczeństwa tzw. listę Macierewicza, która przyczyniła się do odwołania rządu 5 czerwca 1992 r. Po upadku gabinetu Olszewskiego został członkiem Ruchu Odbudowy Polski, a następnie Ruchu Katolicko - Narodowego. Od stycznia 1999 r. do października 2001 r. był doradcą premiera Jerzego Buzka ds. bezpieczeństwa narodowego. Brał udział w pracach zespołu ds. dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego do Polski; koordynował przygotowania do podpisania porozumienia ws. dostaw gazu z Norwegii. W latach 2000 - 2001 zasiadał też w Radzie Nadzorczej PGNiG. 23 listopada 2005 r. został powołany na stanowisko wiceministra gospodarki w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. W ostatnich wyborach parlamentarnych był bezpartyjnym kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim. Uzyskał mandat poselski, otrzymując 5388 głosów
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica