Piwniczna: Oficjalnie otwarto podstację Sądeckiego Pogotowia.

Piwniczna: Oficjalnie otwarto podstację Sądeckiego Pogotowia.
Oficjalnie otwarto (8 lutego) podstację Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Piwnicznej – Zdroju, która - po dłuższej przerwie - działa od stycznia tego roku. Obecnie na Sądecczyźnie jest ich osiem. Ta w Piwnicznej pracuje w godzinach 7 – 19, siedem dni w tygodniu.

Teren, na którym działają ratownicy z podstacji w Piwnicznej jest bardzo trudny. Dzięki takiemu jej umiejscowieniu, mieszkańcy tutejszej gminy i okolicznych miejscowości otrzymują szybką i profesjonalną pomoc. To ważne również dla turystów, którzy licznie przyjeżdżają na Sądecczyznę. - Walka o przywrócenie podstacji była długa i trudna, ale zakończyła się sukcesem - mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – "Tym samym, kolejny, rozległy teren jest zabezpieczony pod kątem medycznym".  
- Podstacja w tym miejscu była bardzo potrzebna, widać to po dużej ilości wyjazdów – mówi Stanisława Drzyzga, pielęgniarka systemu pracująca w podstacji w Piwnicznej - Zdroju. – "Jeśli gdzieś nie daje nam się dotrzeć karetką, mieszkańcy podwożą nas samochodami z napędem na cztery koła. Bardzo często idziemy też piechotą w niedostępne dla samochodów miejsca, niosąc cały sprzęt ze sobą. To trudna praca, ale daje sporo satysfakcji".
- "Bardzo się cieszę z każdej kolejnej podstacji – mówi Józef Zygmunt, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – "Odkąd działa zespół w Piwnicznej, znacznie skrócił się czas dojazdu do chorego. Jeszcze kilka tygodni temu było to około 35 minut, teraz jest około 15 minut. W sytuacji ratowania życia ludzkiego czas odgrywa kluczową rolę. Mamy profesjonalne zespoły, przygotowane do pracy w trudnych warunkach. Zawsze wyjeżdżamy do wezwań – liczy się dla nas ludzkie zdrowie i życie".
 
Oprac (MK) fot. Maria Olszewska Starostwo Powiatu Nowy Sącz.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica