Piwniczna - Zdrój stawia na poprawę wizerunku i turystów.

Piwniczna - Zdrój stawia na poprawę wizerunku i turystów.
Piwniczna - Zdrój stawia na poprawę wizerunku i turystów. Niedawno zagospodarowano prawy i lewy brzeg Popradu, wybudowano amfiteatr na 250 osób. Niebawem zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie. Powstaje też nowy hotel promujący kulturę łemkowską.

Luksusowy hotel w unikatowym w skali kraju etno stylu pozwoli gościom nie tylko zdrowo wypocząć i zrelaksować się w strefie rekreacji i wypoczynku, ale przede wszystkim poznać też kulturę i tradycję łemkowskiego regionu. Goście poza bogatą ofertą zabiegów rekreacyjnych będą mogli posmakować tradycyjnej kuchni łemkowskiej oraz skorzystać z licznych atrakcji na wolnym powietrzu. - Zależy nam na tym, aby hotelowi goście zaznali u nas splendoru folkloru - podsumowuje Karolina Kalaga, menadżer ds. marketingu i PR. Obecnie w kompleksie hotelowym trwają prace wykończeniowe na nabrzeżu Popradu. Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.- "Widoczne jest ożywienie, choć na dane obrazujące wzrost liczby odwiedzających musimy jeszcze poczekać. To dopiero pierwszy sezon, w którym turyści mogą korzystać z nowopowstałej infrastruktury turystycznej. Hotel Piwniczna - poprzez swój folklorystyczny klimat i promowanie niszowych, lokalnych artystów i rzemieślników - z pewnością dodatkowo pomoże przywrócić dawną świetność uzdrowiska. A przede wszystkimi wypromuje kulturę i tradycję górali nadpopradzkich zwanych również Czarnymi Góralami" - mówi Edward Bogaczyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.
  Jak podaje inwestor, skorzysta i gmina. Dla burmistrza i mieszkańców Piwnicznej, inwestycja oznacza dodatkowe miejsca pracy oraz kolejny krok w realizacji rozbudowy infrastruktury i atrakcji turystycznych Piwnicznej-Zdroju, a co za tym idzie - szansę na pozyskanie następnych inwestorów.
    Ostatnio w gminie zagospodarowano prawy i lewy brzeg Popradu, wybudowano Amfiteatr na 250 osób, niebawem zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie.

Przedruk. portal samorzadowy fot ps.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Portal Samorządowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica