PLANETA KOBIET dla MTV24.TV : Jak wyciągnąć kleszcza u Psa lub Kota ? porady na LATO 2015

PLANETA KOBIET dla MTV24.TV :  Jak wyciągnąć kleszcza u Psa lub Kota ? porady na LATO 2015
Kiedyś musiał być ten pierwszy raz. Zdarza się najlepszym… przytrafił się więc i Tobie, a właściwie Twojemu pupilowi. Ale nie martw się, niezależnie od tego jak bardzo byś uważał, ...nie możesz ustrzec swojego zwierzaka przed wszystkimi nieszczęściami i chorobami tego świata.

Kleszcz to podłe stworzonko, które atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Ważne więc, byś teraz zachował się tak, jak należy. Co zrobić, kiedy zauważysz kleszcza na skórze swojego pupila i jak ustrzec się przed takimi sytuacjami? Podpowiadamy w najnowszym materiale.

Usuwanie kleszcza krok po kroku
Po pierwsze nie panikuj! To najgorsze możliwe rozwiązanie w takiej sytuacji. Jak do każdego problemu ze zdrowiem Twojego pupila, musisz i do kleszcza podejść na spokojnie. Jeśli został znaleziony bardzo wcześnie – nie martw się, Twojemu zwierzęciu nic nie będzie. Najważniejsza jest szybka reakcja i usunięcie go. Weź pęsetę, chwyć całego kleszcza i wykręć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po wyciągnięciu posmaruj miejsce po kleszczu jodyną.

Jeśli boisz się, że zostawisz w ciele swojego zwierzaka głowę kleszcza użyj specjalnych szczypców lub lassa, dostępnego w sklepie zoologicznym www.naszezoo.pl lub udaj się do lekarza weterynarii. Druga opcja jest wręcz wskazana jeśli Twój zwierzak zachowuje się inaczej niż zwykle – to znak, ze kleszcz zagnieździł się na dobre i konieczne będzie leczenie.

Czego nie należy robić podczas wyciągania kleszcza
Jak widać, usuwanie kleszcza wcale nie jest takie trudne, pod warunkiem, że przestrzegamy jasno ustalonych zasad. Pod żadnym pozorem nie odstępujmy od nich i nie próbujmy np. wyciskać kleszcza czy wyciągać go palcami. Rozdrażni go to tylko i zacznie „wymiotować” do organizmu zwierzaka, przez co ryzyko zachorowania będzie jeszcze większe. Podobnie dzieje się, kiedy próbujemy smarować go tłustymi substancjami – zatykamy mu wtedy dopływ powietrza i dusimy. Jeśli nie potrafisz samodzielnie wyrywać kleszcza, najlepiej powierz to zadanie fachowej ręce weterynarza.

Jak uchronić zwierzaka przed kleszczem?
Przed każdym spacerem (szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym) zabezpiecz swojego zwierzaka specjalnym preparatem kleszczobójczym, które dostępne są w sklepach zoologicznych i aptekach. Do wyboru masz spraye, specyfiki typu spot on do wkrapiania na skórę i obroże. Możesz również porozmawiać ze swoim weterynarzem o szczepieniach przeciwko boreliozie i babeszjozie, które uchronią psiaka przed groźnymi chorobami, na które jest szczególnie narażony w tym okresie.

PLANETA KOBIET dla MTV24.TV
Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV
Podziekowania dla Ilony Adamskiej  ( I.D.MEDIA ) Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica