Podsumowanie świąt na drogach Sądecczyzny. Wzmożone działania drogówki będą kontynuowane do 7 stycznia

Podsumowanie świąt na drogach Sądecczyzny. Wzmożone działania drogówki będą kontynuowane do 7 stycznia
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących podczas świąt, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. Sądeccy policjanci, którzy jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu, odnotowali 18 zdarzeń drogowych.

Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie wykroczenia stanowią główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych na Sądecczyźnie. Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

W okresie od 24 do 26 grudnia br. na drogach Sądecczyzny doszło do 18 zdarzeń drogowych (17 kolizji i 1 wypadku, w którym zostały ranne dwie osoby), a funkcjonariusze zatrzymali 5 kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu. Rekordzista, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, kierował quadem mając w organizmie ponad 3 promile.

Policyjne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na sądeckich drogach będą kontynuowane do 7 stycznia, by wszyscy kierowcy mogli bezpiecznie i bezkolizyjnie wkroczyć w Nowy 2022 Rok.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica