Podwyższenie Krzyża Świętego na wzgórzu Malnik w Muszynie

Podwyższenie Krzyża Świętego na wzgórzu Malnik w Muszynie
W sobotę (14 września) wierni parafii bł M. T Ledóchowskiej w Muszynie wyszli na wzgórze Malnik w skupieniu i modlitwie aby uczcić Święto Podwyższenia Krzyża. W tym dniu Święto obchodzone było w całym kraju. W wielu polskich miastach, miasteczkach i wsiach odprawiono plenerowe msze święte.

W trakcie uroczystej mszy plenerowej Ks. Franciczek Niemiec, proboszcz parafii bł M. T Ledóchowskiej, podczas kazania przypomniał o znaczeniu krzyża w życiu chrześcijanina a następnie poświęcił nowy, drewniany krzyż, na którym widnieje napis – „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak-Polakiem”.

Krzyż jest znakiem zwycięstwa Chrystusa nad szatanem i śmiercią. Od V wieku w Jerozolimie oddawano mu cześć w dniu następującym po rocznicy poświęcenia kościoła Zmartwychwstania, tj. 14 września.

Święto Podwyższenia Krzyża jest również szczególnym dniem ewangelizacji. Wspólna modlitwa to wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia, a także przyjęcia zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na krzyżu.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Fot.aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica