Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas prac polowych

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas prac polowych
Okres wiosenno-letni jest czasem prac polowych. Jest to także okres, kiedy notujemy wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych i na polach. Do jednego z takich niebezpiecznych zdarzeń doszło w środę w Piwnicznej-Zdroju.

16 czerwca br. około godziny 17:30, na gruntach rolnych w Piwnicznej-Zdroju doszło do wypadku. Jak ustalili policjanci, podczas wykonywania prac polowych związanych z koszeniem trawy, 65-letni mieszkaniec Sądecczyzny naraził 68-latka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kierujący ciągnikiem z kosiarką rotacyjną najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i właściwej odległości podczas przejeżdżania obok stojącego mężczyzny, w wyniku czego maszyna spowodowała u 68-latka obrażenia ciała. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Z kolei kierujący traktorem … oddalił się z miejsca wypadku. W wyniku podjętych czynności po kilku godzinach 65-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Policjanci przebadali go wówczas na trzeźwość - miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na miejscu zdarzenia pracowali sądeccy policjanci, którzy przeprowadzili liczne czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas prac w gospodarstwie i na polu

Pamiętajmy, że wiosna i lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych. Pod żadnym pozorem nie wolno używać maszyn rolniczych będąc pod wpływem alkoholu! Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica