Policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się nierządem.

Policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się  nierządem.
Sądeccy Policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o czerpanie korzyści i ułatwianie nierządu. Nielegalny proceder trwał od sierpnia 2014 roku. Zasięgiem obejmował trzy województwa.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, prowadzili śledztwo w związku z przestępstwem czerpania korzyści majątkowej z tytułu uprawiania prostytucji oraz ułatwiania prowadzenia tegoż procederu. – "Efektem intensywnej kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy jest ustalenie szeregu osób, które dopuściły się tego przestępstwa. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Z ustaleń policji wynika, że proceder trwał od połowy 2014 roku. Rozpoczął się na terenie Polski Wschodniej, gdzie wcześniej przebywały dwie pokrzywdzone kobiety: 19 i 20. letnie mieszkanki województwa lubelskiego. 24. letni mężczyzna, (mieszkaniec województwa lubelskiego) zajmował się organizowaniem kobietom ogłoszeń na portalach internetowych. Ustalał stawki i przekazywał lokale, żądając dzielenia się połową zysków - był tzw. „opiekunem”.
     Początkowo proceder odbywał się w jednym z mieszkań na terenie województwa lubelskiego, następnie kobiety zostały przewiezione do Małopolski i Podkarpacia. (m.in. do Lublina, Tarnobrzegu, Nowego Targu). Tu również świadczyły usługi seksualne, dzieląc się uzyskanym zyskiem. Na początku października 2014 roku przyjechały do Nowego Sącza, gdzie proceder kontynuowano.  - "Sądeccy policjanci ustalili sześć osób podejrzanych o czerpanie zysku z nierządu i ułatwianie tego procederu. Pięć z nich zatrzymano - wśród nich jest 24. letni mężczyzna oraz kobiety - w wieku od 19 do 30 lat. Wobec podejrzanych na obecną chwilę zostały zastosowane środki zapobiegawcze". - dodaje sierż. szt. Justyna Basiaga. Część z nich otrzymała tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy natomiast pozostali poręczenie majątkowe. Za sutenerstwo (czerpanie korzyści) i kuplerstwo (ułatwianie) w myśl art. 204 kk. – grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zatrzymani, którzy z nielegalnego procederu osiągnęli korzyści majątkowe w wysokości prawie 80 tysięcy złotych już usłyszeli zarzuty.
Art. 204.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica