Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą renaulta

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą renaulta
Podczas porannej akcji „Stop – Probierz” w Krynicy-Zdroju nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał przed patrolem Policji. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Frycowa przez funkcjonariuszy sądeckiej drogówki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W czwartek tj. 15 września br. kryniccy policjanci podczas porannej akcji badania trzeźwości kierowców pn. „Stop – Probierz”, na ulicy Zdrojowej w Krynicy-Zdroju zwrócili uwagę na samochód marki Renault, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu, pomimo wydawanego sygnału do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za tym pojazdem. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – gwałtownie przyśpieszył, by zgubić policjantów. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Informacja o pościgu za renaultem została przekazana przez dyżurnego z krynickiego komisariatu do wszystkich patroli pełniących służbę w terenie. Dzięki temu kierujący renault został zatrzymany w miejscowości Frycowa przez policjantów sądeckiej drogówki. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Sądecczyzny. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo podczas ucieczki popełnił liczne wykroczenia drogowe m.in. wyprzedzał pojazdy w miejscach niedozwolonych.

Teraz 40-latek odpowie przed sądem za swoje niebezpieczne zachowanie – nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli, ale także za wykroczenia drogowe, których dopuścił się podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: kom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica