Pomóż Natalce. Przynieś zakrętkę na II Piknik Rodzinny.

Pomóż Natalce. Przynieś zakrętkę na II Piknik Rodzinny.
Świetlica środowiskowa "Biały Lotos"  zaprasza 15 września (sobota) na II Piknik Rodzinny. W ramach zabawy na świeżym powietrzu zostanie przeprowadzona akcja charytatywna „Zdrowie za zakrętkę” - dla rocznej Natalki.

Dziewczynka urodziła się w lipcu ub. i jest chora na zespół Aperta, rzadkie schorzenie genetyczne, które dotyka średnio jedno na 160 tys. dzieci. Choroba zalicza się do grupy wrodzonych wad układu kostno - szkieletowego. Charakteryzuje się przedwczesnym zrastaniem kości czaszki, wklęsłą środkową częścią twarzy i zrośniętymi palcami. Schorzenie to występuje na skutek spontanicznej mutacji genów. Często zdarza się, że zespół Aperta pozostaje nierozpoznany przed narodzinami. Dziecko z tą chorobą wymaga wielu skomplikowanych operacji min: powiększanie i modelowania czaszki wraz z oczodołami, wieloetapowe rozdzielanie palców rąk i nóżek, rekonstrukcji szczęki oraz nosa. Zbierając plastikowe zakrętki można pomóc uzbierać pieniążki na leczenie i rehabilitację Natalki. Na II Rodzinny Piknik przynieś więc ze sobą plastikowe nakrętki po sokach, napojach, mleku itp., a także po kawie, płynach itp. - bez względu na ich  rozmiar. Za kilogram nakrętek Natalka dostanie 1 zł.
    W programie pikniku, który rozpocznie się od godz. 15. Aneta Kaczmarek, opiekunka świetlicy przewiduje niemało atrakcji, w tym: mini playback - show, konkursy sportowe oraz występy wokalne.

Małgorzata Kareńska fot. arch. rodzinne
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-09-24 00:59:36 - konewka ip:178.196.197.90
kazda forma pomocy dzieciom jest wspaniala rzecza,lecz sledzac historie Natalki nasuwa mi sie pytanie-czy aby jest ona w rekach dobrego lekarza?
2013-01-22 22:11:05 - mama Natalki ip:77.253.170.206
Droga Pani, a które wydarzenie z życia Natalki skłania Panią do takich myśli??? Natalka jest w rękach najlepszego lekarza, jeśli ma Pani jakieś wątpliwości zapraszam do prześledzenia historii innych dzieci cierpiących na Zespół Aperta!!!!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica