Poseł PiS Jan Duda otworzył biuro poselskie.

Poseł PiS Jan Duda otworzył biuro poselskie.
Nowosądecki poseł PiS Jan Duda otworzył przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu oficjalnie swoje biuro. Zapewnia, że zawsze czeka na mieszkańców Sądecczyzny.
 
Na uroczytym otwarciu biura poselskiego Jana Dudy pojawili się członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości. Była też rodzina posła na czele z małżonką Małgorzatą Mordarską - Dudą. - Zawsze czekam na mieszkańców Sądecczyzny, którzy chcą ze mną porozmawiać – zapewnił poseł PiS. – I jeszcze raz dziękuje moim wyborcom. Lokal poświęcił przez proboszcz parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu ks. dra Jana Siedlarza. 
*****
Jan Duda (ur. 1960), absolwent Pomaturalnego Studium Samochodowe w Nowym Sączu (1982). Przedsiębiorca, rolnik od 1977 roku prowadzi gospodarstwo w Gołkowicach Górnych.
W 1980 roku współzakładał rolniczą „Solidarność”. W czasie stanu wojennego organizował akcje wspierania rodzin aresztowanych działaczy. Zajmował się też kolportażem podziemnych wydawnictw. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Po reformie samorządowej w 1998 roku został radnym powiatowym z listy AWS – Przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego. Inicjator uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego i Rad Gminnych Sądecczyzny nadającej Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Ziemi Sądeckiej.
W ramach upowszechniania kultury, współfinansuje publikacje albumowe nowosądeckich artystów. Jest członkiem założycielem Katolickiego Stowarzyszenia Oświatowego i Akcji Katolickiej. Za działalność społeczną i patriotyczną był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. W październikowych wyborach parlamentarnych 2015 roku został posłem z ramienia PiS. 2 lutego, przy ulicy Jagiellońskiej 29/13 w Nowym Sączu otworzył swoje oficjalne biuro poselskie.

oprac. (MK). fot. materiały Starostwo Powiatu Nowosądeckiego. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe Starostwo Powiatu Nowosądeckiego.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica