Pożar budynku gospodarczego w Tyliczu przy ul. bp. Tylickiego

Pożar budynku gospodarczego w Tyliczu przy ul. bp. Tylickiego
6 marca w godź. popołudniowych doszło do wybuchu pożaru drewnianego budynku gospodarczego na prywatnej posesji przy ul. Biskupa Tylickiego w Tyliczu.

Za budynkiem składowane były deski. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia strażaków pożar był już rozwinięty i obejmował całe jego wnętrze, a od strony południowej przez przepaloną ścianę ogień wydostawał się na zewnątrz. Nikt z domowników nie przebywał w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru i nikt nie wymagał udzielania pomocy. W odległości kilkunastu metrów znajdował się budynek mieszkalny, który jak się okazało nie był bezpośrednio zagrożony.

Na miejsce przybyły zastępy JRG z Krynicy-Zdroju, OSP Tylicz, OSP Muszyna, OSP Muszynka. Od razu zabezpieczone zostało miejsce działania. Trzy prądy wody, w tym dwa w natarciu na palący się budynek oraz jeden w obronie od strony budynku mieszkalnego stłumiły definitywnie pożar.

Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych elementów, które wraz ze składowanymi deskami były wynoszone. Wyniesione zostały również spalone elementy i inne pozostałości po pożarze, które dokładnie przelano wodą eliminując ryzyko ponownego zapalenia. Budynek został też sprawdzony kamerą termowizyjną - nie stwierdzono podwyższonej temperatury. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Budynek gospodarczy podobnie jak mieszkalny podłączony jest do sieci elektrycznej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Pożar był widoczny z góry „Łan”.  W tym czasie ekipa MTV24 realizowała nagrania aury zimowo-wiosennej.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica