Prawie tysiąc odblasków trafiło do dzieci z sądeckich szkół

Prawie tysiąc odblasków trafiło do dzieci z sądeckich szkół
W dniach 3-12 września tego roku, Straż Miejska w Nowym Sączu, przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu oraz Biurem Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych przygotowała akcję, dzięki której prawie tysiąc pierwszoklasistów z terenu miasta Nowego Sącza zostało wyposażonych w odblaski.
Przez cały pierwszy tydzień nowego roku szkolnego 2012/2013, strażnicy miejscy i policjanci patrolowali ulice przylegające do szkół podstawowych. Mundurowi starali się przebywać w pobliżu placówek oświatowych w godzinach największego natężenia ruchu tj. przed godziną 8 rano, kiedy to spora część uczniów podąża na zajęcia lekcyjne. Dzięki dobrej współpracy z Komendą Miejską Policji patrolowanych było 18 placówek (szkoły publiczne i niepubliczne).
Równocześnie już od pierwszego dnia szkoły strażnicy podzieleni na dwuosobowe grupy, odwiedzali pierwszoklasistów rozmawiając z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci poznawały najważniejsze znaki drogowe oraz zasady prawidłowego przejścia przez jezdnię. – Muszę przyznać, że dzieci są dobrze poinformowane. Niewiele maluchów nie zna znaków typu „przejście dla pieszych” – mówi jeden ze strażników. W akcję włączonych było ponad 15 strażników miejskich, którzy pokazywali dzieciom znaki drogowe, rozdawali kolorowanki i wymyślali zagadki.
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu przekazał na rzecz dzieci 750 odblasków, które trafiły do najmłodszych uczniów. Straż Miejska ze swojej strony przekazała 197 odblaskowych gadżetów oraz książeczki edukacyjne. Biuro Pełnomocnika Prezydenta ds. Społecznych dostarczyło do Komendy Straży Miejskiej ulotki edukacyjne, które zostaną wykorzystane również przy kolejnych akcjach skierowanych do dzieci starszych.

(MJ)
fot. Straż Miejska w Nowym Sączu

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica