Przeleciał szybowcem nad Himalajami. Sebastian Kawa w Nowym Sączu

Przeleciał szybowcem nad Himalajami. Sebastian Kawa w Nowym Sączu
Mistrz szybownictwa Sebastian Kawa wykonał pionierski lot nad Himalajami, najwyższymi górami świata. A wczoraj (27 marca) spotkał się z sympatykami lotnictwa. Opowiadał o swojej pasji i tym wydarzeniu.

Sebastian Kawa (ur. 1972) jest pilotem i żeglarzem. Z zawodu – lekarz (ginekolog – położnik). Jest członkiem Aeroklubu Bielsko - Bialskiego, lata głównie na górze Żar. To wielokrotny Mistrz Świata i Europy w szybownictwie. Należy do jego światowej elity. Miłość do latania odziedziczył po ojcu Tomaszu, związanym z Aeroklubem Podhalańskim, który często towarzyszy synowi w wyprawach. Był z nim również w Nepalu.
Nad szczytem Annapurny Sebastian Kawa przeleciał w ostatnim dniu pobytu, tj. 21 grudnia 2013 roku. Wspólnie z drugim pilotem Krzysztofem Stramą, który pomagał w łączności z kontrolerami. Lot nad Mount Everestem mieli w zasięgu reki, ale nie posiadali odpowiednich dokumentów, aby tego dokonać. Podczas lotu, jak wspominał ubrany był jedynie w kurtkę, dżinsy i półbuty.
    Mistrz szybownictwa zaprezentował film z pionierskiego lotu nad Himalajami, a także zdjęcia z wcześniejszych, nad innymi górskimi szczytami. W ten sposób chciał przybliżyć młodzieży szybownictwo i zachęcić, aby zaczęli szkolenia w tej dziedzinie.
   Na spotkanie z Sebastianem Kawą, które odbyło się w auli PWSZ Instytutu Technicznego zaprosili: Aeroklub Podhalański, prezydent Nowego Sącza i Państwowa Szkoła Zawodowa.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica