Pump track – nowosądecki będzie największy w Polsce.

Pump track – nowosądecki będzie największy w Polsce.
W sąsiedztwie mostu 700. lecia, przy ulicy Piłsudskiego powstaje pump track z torami rowerowymi, które zapewnią znakomitą zabawę całym rodzinom. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.

Pump track to rowerowy, specjalnie przygotowany tor przeszkód. Łączy bezpieczną zabawę na rowerze i wszechstronny trening nie tylko dla profesjonalistów, ale i całych rodzin. Wyrabia refleks, zmysł równowagi, obycie ze sprzętem oraz kondycję.
   Powstający w Nowym Sączu pump track stanie się miejscem doskonałej zabawy nie tyllko dla profesjonalistów, ale także dla początkujących. Zostaną wybudowane tory, które posłużą młodym amatorom jazdy terenowej na rowerze. Tuż obok nich powstanie plac z przeszkodami. Jego powierzchnia wyniesie ponad 200 metrów kwadratowych. Poszczególne elementy będą zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Problemu z poruszaniem się po trasach nie będą mieli również posiadacze deskorolek, rolek i hulajnog.
   Oprócz użytkowników rowerów, pump tracka będą mogli odwiedzać miłośnicy siatkówki plażowej. W ramach tej dyscypliny powstaną dwa boiska o wymiarach 22 x 14 m każde. Dodatkowo wybudowane zostaną elementy małej architektury, a wśród nich m.in. ławki czy stojaki na rowery. Do użytku obiekt zostanie oddany pod koniec wakacji.

Oprac. Małgorzata Kareńska  fot. zdjęcia przykładowej realizacji pump tracka & UM Nowy Sącz.

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica