Radni sejmiku złożą ślubowanie. PiS kwestionuje wyniki.

Radni sejmiku złożą ślubowanie. PiS kwestionuje wyniki.
W sobotę 29 listopada po raz pierwszy zbierze się Sejmik Województwa Małopolskiego, wybrany w wyborach samorządowych 2014. Tymczasem Jarosław Kaczyński, prezes PiS kwestionuje wyniki i twierdzi, że kandydaci tej formacji mieli większe poparcie, niż podała PKW.

W Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji zasiądzie 39 radnych. 17 mandatów zdobył P i S (36,7%), ale to za mało, aby samodzielnie rządzić. Koalicję stworzą PO (14 manadtów) i PSL ( 8 mandatów), które będą sprawować rządy przez następne 4 lata. PiS nie zamierza pogodzić się z taką sytuacją i kwestionuje wyniki wyborów do Sejmików, również w Województwie Małopolskim. – „To wszystko, co dzieje się wokół wyborów, liczenia głosów - to bardzo poważny kryzys. To jest kryzys polskiej demokracji. To postawienie znaków zapytania wobec tej demokracji właśnie. Bo nie ma demokracji, jeśli nie ma solidnego, uczciwego, przejrzystego sposobu liczenia głosów” – mówił szef PiS Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu.
     W sobotę 29 listopada, pierwszy raz zbierze się nowo wybrany Sejmik Województwa Małopolskiego. Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybiorą przewodniczącego sejmiku i jego zastępcę.

Małgorzata Kareńska
fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica