Remonty ścieżek spacerowych na Górze Parkowej.

Remonty ścieżek spacerowych na Górze Parkowej.
Słoneczna  pogoda sprzyja remontom ulic, dróg i ścieżek spacerowych. Na początku pazdziernika rozpoczęły się prace przy naprawie dróżek w Parku Zdrojowym.

Tuż za Nowym Domem Zdrojowym, Pijalnią Główną i rozlewnią Wód Mineralnych Kryniczanka, na ścieżkach spacerowych wiodących na Górę Parkową kładziona jest nowa kostka brukowa i układane są betonowe obrzeża. Prace mają się zakończyć pod koniec października.
    W tym samym czasie zaplanowane jest zakończenie remontu ulicy Polnej, na której konieczne było wykonanie napraw ze względu na zły stan nawierzchni. Prace trwają tu od wiosny br., a ich wartość wyniosła niemal 4 miliony złotych. (1. 7 mln dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji). Kilka dni temu rozpoczął się remont ulicy Kościelnej, która dostanie nie tylko nową nawierzchnię, ale także kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Ulica nabierze wyremontowanego wyglądu już w połowie listopada. Koszt prac szacuje się na ok. 500 tyś. złotych.
   Prace remontowe trwają również na krynickim deptaku, który ma niemal całkowicie zmienić swój wygląd. Obecnie zagrodzony jest teren obok Starego Domu Zdrojowego, gdzie ma powstać nowa, multimedialna fontanna. Rewitalizacja ma na celu ładniejsze zagospodarowanie centrum Krynicy, łącznie z przeznaczeniem na cele handlowe nowych, atrakcyjnie wyglądających pawilonów, które zastąpią dawne namioty. Koniec remontu zaplanowany jest na sierpień 2012 roku.

(MK) fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica