Sądeccy policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawców rozboju

Sądeccy policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawców rozboju
Policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Mężczyźni kilkanaście dni wcześniej, napadli na 41-latka i go okradli.

10 lipca br. po godz. 18 w centrum Nowego Sącza. Do 41-letniego sądeczanina podeszło trzech mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy, a gdy odmówił, został pobity i okradziony. Napastnicy zabrali mu z kieszeni spodni 40 złotych oraz telefon komórkowy. Po zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku.

Od momentu uzyskania informacji o tym rozboju policjanci przystąpili do działania. Kryminalni ustalili rysopis sprawców, a policyjne patrole, rozpoczęły poszukiwania napastników.

21 lipca br. będący poza służbą policjanci Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, jadąc prywatnym samochodem, rozpoznali jednego ze sprawców. Szedł on chodnikiem przy ulicy Długosza w Nowym Sączu. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, a o sytuacji powiadomili dyżurnego, który skierował na miejsce umundurowanych policjantów. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna został zatrzymany. W trakcie interwencji, mundurowi zauważyli drugiego ze sprawców, który obserwował całe zajście zza rogu jednego z okolicznych budynków. Gdy tylko zorientował się, że policjanci zwrócili na niego uwagę, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu również on trafił w ręce funkcjonariuszy i został zatrzymany.

Sprawcami przestępstwa okazali się 46-letni sądeczanin i 35-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Obaj, po nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty rozboju tzw. mniejszej wagi, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu zatrzymanie trzeciego ze sprawców rozboju.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica