Sądecczyzna. Pierwszy czarny punkt na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Sądecczyzna. Pierwszy czarny punkt na wakacyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym
Do pierwszego podczas tegorocznych wakacji tragicznego zdarzenia drogowego na Sądecczyźnie doszło 26 czerwca br. w Brzynie. Po tym jak motorower zjechał z drogi i wpadł do rowu, kierujący nim 74-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Policjanci stale apelują o przestrzeganie przepisów, zdrowy rozsądek i ostrożność na drodze. Do refleksji i zwrócenia uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach ma skłonić „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022”. Każdego dnia, od początku wakacji pojawiają się na niej kolejne czarne punkty, za którymi kryją się ludzkie dramaty…

Na Sądecczyźnie, pierwszym tragicznym w skutkach zdarzeniem drogowym podczas tegorocznych wakacji był wypadek, do którego doszło w niedzielę 26 czerwca br. w miejscowości Brzyna, w gminie Łącko. Tego dnia około południa, 74-letni mężczyzna kierujący motorowerem marki Aprilia w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał z drogi, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności procesowe, a ciało zmarłego 74-latka zostało zabezpieczone w szpitalu do badań sekcyjnych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku będą ustalane w toku prowadzonego śledztwa.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica