Samozapalenie samochodu osobowego w Muszynie

Samozapalenie samochodu osobowego w Muszynie
W dniu 30 marca w Muszynie ok. godź. 14.15 w rejonie obwodnicy doszło do samozapalenia samochodu osobowego . Spod maski z przodu samochodu zaczął wydobywać się dym a po krótkiej chwili już kłęby dymu.

Zdenerwowany kierowca nie mógł otworzyć maski nad silnikiem. Dlatego też z powodu braku dostępu do silnika nie mógł użyć gaśnicy. Wołał o pomoc , wynosząc w między czasie rzeczy z samochodu. W ratowaniu pomagali też inni kierowcy lecz bezskutecznie. Powiadomiono Straż Pożarną o zaistniałej groźnej sytuacji.

Najpierw przyjechała miejscowa Straż Pożarna OSP z Muszyny. Strażacy nie mogli otworzyć pokrywy nad silnikiem a dym wydobywał się coraz większy. Dopiero po użyciu dźwigni do podważania otworzyli pokrywę i ugasili pożar. Po chwili przyjechała też Straż Pożarna JRG z Krynicy-Zdroju. Prawdopodobnie doszło do zapalenia instalacji elektrycznej.

Kierowca spokojnie wyjeżdżał z parkingu na obwodnicę, po kilku minutach samochód zaczął się palić. Więc wjechał na przystanek autobusowy w niedalekiej odległości od stacji kolejowej Muszyna-Zdrój i tu po nie udanej próbie gaszenia oczekiwał na Straż Pożarną.

MTV 24
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica