Ściągnij aplikację „Ratunek”.

Ściągnij aplikację "Ratunek".
Dzięki aplikacji „Ratunek” uprawianie turystyki górskiej stanie się bezpieczniejsze. Usługa ułatwia lokalizację osoby potrzebującej pomocy. Sprawia, że jej udzielanie jest szybsze i skuteczniejsze.

W przypadku zgłoszenia wypadku aplikacja „Ratunek” podaje dokładną lokalizację osoby potrzebującej pomocy (do 3 m). Dzięki jej zastosowaniu ratownicy będą wiedzieć, gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!
Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:
- wzywanie pomocy – w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,
- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej,
– Książeczka Medyczna – pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji o aktualnym stanie zdrowia, które mogą być bardzo pomocne dla Służb Ratowniczych lub medycznych w trakcie akcji ratunkowej. Umożliwia również podanie kontaktu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.
   Więcej materiałów informacyjnych znajduje się na stronie informacyjnej projektu pod adresem: RATUNEK.EU

oprac. (MK) fot. strona GOPR
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa krynicka grupa GOPR

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica