Sesja Rady Powiatu: O planowanych inwestycjach & remontach.

Sesja Rady Powiatu: O planowanych inwestycjach & remontach.
O planowanych inwestycjach drogowych i rozpoczętych remontach w ramach projektu „Ograniczenie zużycia energii w obiektach użyteczności publicznej Powiatu Nowosądeckiego poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii” mówił podczas sesji (25 kwietnia) starosta Jan Golonka.

Starosta Powiatu Nowosądeckiego poinformował radnych między innymi o rozpoczęciu remontu w starosądeckim Liceum Ogólnokształcącym. Prace zostaną też przeprowadzone w budynkach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, DPS w Zbyszycach oraz DPS w Klęczanach.
   W ramach projektu zaplanowano też montaż instalacji solarnej, wymianę źródeł ciepła w tym modernizację instalacji c.o, wymianę pieców tradycyjnych na kondensacyjne oraz prace termomodernizacyjne w budynkach (ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów, stropów wraz z izolacją, docieplenie fundamentów wraz z izolacją, wymiana drzwi i okien). Całkowita wartość projektu to 4 971 167,67 zł.
    Radni zapoznali się z funkcjonowaniem służb mundurowych i jednostek powiatowych w 2013 roku, a także przyjęli uchwały związane z przystąpieniem Powiatu Nowosądeckiego do realizacji projektu „Generator aktywności” oraz zmianami w budżecie Powiatu na 2014 r. Zapoznali się również ze sprawozdaniami z realizacji „Programu Współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Organizacjami Pozarządowymi za rok 2013” i z realizacją projektu „ZAZ – szansą aktywizacji osób niepełnosprawnych w Powiecie Nowosądeckim”.

Małgorzata Kareńska fot. arch.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica